Syrop z kwiatów dzikiego bzu


Kwiaty bzu tego roku rozstawiły wokół siebie nie lada ogrodzenie, metrowe pokrzywy, rzepy i powoje pilnują do nich dostępu, podrapana jestem jak łobuz, ale zebrałam piękne pachnące baldachimy dzikiego bzu i jestem bardzo zadowolona. Powstały wspaniałe naturalne syropy, a teraz czas na nalewki i kto wiec co jeszcze....

  
Składniki:

  • 120 baldachimów kwiatów dzikiego bzu
  • 2 kg cukru
  • 6 cytryn 
  • 4 litry wody 

1. Po przyniesieniu bzu do domu obcinamy nożyczkami grubsze łodygi. Kwiaty zalewamy wrzątkiem i odstawiamy na 24 godziny alby puściły sok. 
2. W dniu następnym odcedzamy kwiaty, do powstałego syropu dodajemy sok wyciśnięty z cytryn oraz cukier. Syrop podgrzewamy nie doprowadzając do wrzenia (95 C), mieszamy do czasu rozpuszczenia się cukru.
3. Gorący syrop przelewamy do przygotowanych wyparzonych butelek lub słojów.
Syrop z kwiatów bzu obniża ciśnienie tętnicze, jest idealny podczas przeziębień, bo działa wykrztuśnie i podnosi naszą odporność, podany podczas gorączki działa napotnie. Wpływa na nasz organizm moczopędnie, a co za tym idzie oczyszcza go z toksyn. Posiada również bogaty wachlarz witamin i minerałów, które dobroczynnie wpływają na nasz organizm. 1 komentarz :

  1. Od jakiegoś czau bardzo polubiłem włąśnie takie syropy i strasznie często je pije. Jeśli nie mam własnoręcznie robionego, bardzo lubię kupić jeden z tych https://www.herbapol.com.pl/produkty/spozywcze/syropy dostępnych w Herbapolu. Moim zdaniem sa na prawdę świetne i warto je kupować

    OdpowiedzUsuń