Plastyczna masa cukrowa

Proponuje Wam dzisiaj, domową bardzo efektowną masę cukrową do zdobienia tortów i wypieków domowych. Zrobienie jej jest banalnie proste i trwa kilka minut, a reszta to już nasza kreatywność.

Podstawą jest cukier puder i oczywiście żelatyna i glukoza, bez tego ani rusz. Koszt mały w porównaniu do końcowego efektu, w glukozę i żelatynę możecie zaopatrzyć się w zwykłym sklepie spożywczym lub kupić przez internet na stronie www.Skworcu.com.pl.

Do zrobienia różyczek wystarczy masa i  odrobina różowego barwnika. Z rozwałkowanego cienko ciasta wykrawamy małe kółeczka, nakładamy je na wykałaczkę zlepiając odrobiną wody. Przygotowaną różę na wykałaczce można wbić w wytłoczkę po jajkach aby stwardniała i wyschła.

Składniki na masę cukrową na duży tort ok.30 x15 cm :
  • 80 dag cukru pudru
  • 50-60 ml gorącej wody, ok 6-7 łyżek
  • 3 łyżeczki glukozy
  • 3 łyżeczki żelatyny

1. Gorącą wodę nalać do szklanki , wsypać żelatynę i mieszać do czasu, aż całkowicie się rozpuści. Następnie dodać glukozę i mieszać do zupełnego rozpuszczenia.
2. Cukier puder wysypać na stolnicę i stopniowo wlewać syrop, który powstał. Zagniatać ciasto.
3. Gotową masę cukrową można łączyć z barwnikami spożywczymi. Można ją przez długi czas przechowywać w lodówce zawiniętą folią spożywczą.
4. Przy rozwałkowywaniu używamy oleju lub mąki ziemniaczanej aby się nie kleiła i dała się równo rozwałkować.


Domowy Wyrób

0 komentarze :