Nalewka z czosnku niedźwiedziego, czosnkówka


Naczytałam się sporo o tym drogocennym zielonym jegomościu i zachwytów i pochwał jest tyle, że dla naszego organizmu to prawdziwe antidotum na całe zło!. To co najważniejsze i najcenniejsze w czosnku niedźwiedzim dla Nas to podniesienie odporności, to jak podanie naturalnego antybiotyku z zielonej domowej apteki. Wykazuje również zbawienny wpływ na nerki oraz układ krążenia. Dużo by pisać i trudno wyczerpać temat tej niepozornej zielonej rośliny, więc jeśli tylko macie ją w ogrodzie lub uda Wam się ją kupić na targu to nastawiajcie nalewki, bo w okresie przeziębień i jesiennych chłodów będzie Was strzegła przed bakteriami.

Składniki:

- liście czosnku niedźwiedziego
- wódka 40 %

1.  Zebrane liście myjemy i osuszamy. Kroimy, wypełniamy nimi słoik lub butlę, nie ubijamy, zalewamy wódką, do poziomu liści.

2. Przygotowany nastaw odstawiamy w ciemne miejsce na czas 3-4 tygodni , po tym czasie zlewamy powstałą zieloną nalewkę, a liście które zostaną mocno wyciskamy przez gazę, aby wydobyć jak najwięcej drogocennych składników. 

Jest to jedna z najprostszych nalewek jakie przygotowywałam, można ją pić codziennie profilaktycznie po jednej łyżce, nie należy do smacznych ale odwdzięczy się walorami zdrowotnymi.
0 komentarze :